Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Fulda

Nemecká precíznosť značky Fulda zachovávajúca si od svojho vzniku národnú suverenitu sa zameriava na rýchlosť a veľké stroje. Pneumatiky Fulda sú určené pre osobné automobily, nákladné vozidlá a kamióny a tiež poľnohospodárske stroje.

Keď sa v roku 1900 Gust Becker a Moritz Hasenclever rozhodli v nemeckom meste Fulda založiť rovnomennú firmu, zrejme netušili, že z výroby pneumatík pre bicykle sa im podarí prepracovať medzi oficiálneho a unikátneho dodávateľa pneumatík pre spoločnosť Mercedes-Benz a nielen pre ňu.

Fulda Carat Exelero

Fulda Carat Exelero

Vývoj značky Fulda však od začiatku odrzkadľoval nemeckú precíznosť a pri testovaní vysokorýchlostnej pneumatiky ako aj nákladných pneumatík v roku 1938 naznačoval správny smer.

Pri vysokej rýchlosti a testovaní Fulda zotrvala. Už v rovnakom roku postavila značka na trať luxusný Maybach SW38 a otestovala ho na rýchlosti 240 km/hod., čím potvrdila odolnosť svojich pneumatík v tak extrémnych rýchlostných podmienkach. Rovnaký manéver spravila aj s autobusom v rýchlosti 140 km/hod., čím otestovala nákladné pneumatiky Fulda Blitz.

V roku 2005 odprezentoval výrobca Fulda svoju novú vysokorýchlostnú pneumatiku s limitom 300 km/h s poetickým názvom s talianskym nádychom - Carat Exelero. Odrazom vysokej kvality pneumatík Fulda je náročnosť nemeckého zákazníka na jednej strane a rôznorodé klimatické podmienky na strane druhej. Alpské regióny sú dostatočnou zaťažkávacou skúškou pre vysoké nároky, ktoré pneumatiky z dielne Fulda spĺňajú.

Zo zimných pneu Fulda odporúčame dezény Kristall Montero 3 a Kristall Control HP, z letných sú obľúbené modely EcoControl HP a SportControl.

Letné pneumatiky Fulda


Zimné pneumatiky Fulda


Celoročné pneumatiky Fulda