Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Matador

Slovenský výrobca pneumatík Matador je dnes súčasťou koncernu Continental, pod ktorého taktovkou produkuje ekonomický variant pneumatík pre osobné i úžitkové vozidlá, SUV, 4x4 a ľahké nákladné pneumatiky v rozumnom pomere kvality a ceny. Vynikajúci pomer cena/výkon je ideálnym riešením pre domácnosti a podniky.

Slovenská výrobňa vznikla v roku 1947 v Púchove odlúčením od gumární Matador Bratislava, známych od roku 1925 výrobou pneumatík pre automobily Škoda, Tatra, Aero a iné vo vtedajšom Československu. Odlúčenie zároveň znamenalo aj znárodnenie a premenovanie na Gumárne 1. mája, následne Gumárne Barum Púchov či Barum Púchov.

Od roku 1962 predstavovala značka monopol vo výrobe pneumatík a po privatizácii v roku 1991 oživila svoj pôvodný názov Matador. Rok 1987 bol počiatkom výskumných projektov a k výrobe pneumatík bol pričlenený Výskumný ústav gumárenský. V roku 1995 spúšťa zákazkovú strojársku výrobu pod označením Matador Automotive. Certifikovaný predajca Matador

Značka Matador dnes konkuruje na trhu hlavne dobrou kvalitou a cenovou dostupnosťou, pričom nezanedbáva ani životnosť, bezpečnosť a jazdný komfort.

Zimné pneumatiky Matador kladú dôraz na skvelú priľnavosť k zimnej vozovke a vynikajúcu trakciu v zasneženom teréne. Obľúbené sú dezény MP54 Sibir Snow a MP92 Sibir Snow.

Letné pneumatiky Matador sa sústredia na nízky valivý odpor, teda znižovanie spotreby a nízku cenu prevádzky. K najobľúbenejším patria modely MP16 Stella 2, MP44 Elite 3 a MP47 Hectorra 3.

Letné pneumatiky Matador


Zimné pneumatiky Matador


Celoročné pneumatiky Matador


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky Matador