Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Barum

Najpredávanejšia česká značka - Barum, dnes súčasť nemeckého koncernu Continental, je známa svojím zameraním na vysoký kilometrový výkon a skvelým výkonom pneumatík na suchom i mokrom povrchu.

Barum Bravuris 3 HM

Barum Bravuris 3 HM

Uznávaná česká značka pneumatík Barum píše svoju históriu od roku 1932. Prelomovým bol pre ňu rok 1947, kedy Tomáš Baťa zosilnil jej pevné základy zlúčením vtedy najväčších exportérov pneumatík – Baťa, Rubena, Matador.

Po raketovom náraste automobilového trhu si okolnosti vyžiadali novú, modernejšiu základňu, ktorá bola v roku 1971 otvorená v Otrokoviciach. Vďaka najmodernejšiemu vybaveniu sa výroba rozbehla natoľko, že Barum vyvážal pneumatiky pre osobné, nákladné i poľnohospodárske stroje do celého sveta.

Značka Barum sa spája aj s menom českej automobilovej pretekárky Elišky Junkovej, ktorá pri nej stála od jej zrodu až po uvedenie na trh. Aktuálne najväčší český výrobca pneumatík prešiel v roku 1993 pod koncern Continental AG, vďaka čomu získal prístup nielen ku kapitálovej podpore, ale aj technickým inováciám, čo sa prejavuje v jeho expresnom napredovaní.

Zo zimných pneumatík Barum je najobľúbenejší dezén Polaris 3, letné pneumatiky Bravuris 3 HM sa vyznačujú dlhou životnosťou.

Letné pneumatiky Barum


Zimné pneumatiky Barum


Celoročné pneumatiky Barum