Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Nokian

Severský kolos Nokian, v súčastnosti v majoritnom vlastníctve japonského Bridgestone, vyrába pneumatiky pre osobné automobily, úžitkové vozidlá, SUV a 4x4. Jeho špecialitou sú zimné pneumatiky pre nákladné vozidlá a autobusy a tiež lesné stroje pohybujúce sa v drsných podmienkach. Nokiany zároveň obujete aj na bicykle či vysokorýchlostné športové vozidlá.

Fínske poveternostné podmienky a terén si vyžiadali viac ako bežné pneumatiky, preto v roku 1904 v meste Nokia vznikla gumárenská spoločnosť špecializujúca sa hlavne na zimné pneumatiky do extrémnych podmienok, v ktorých skutočne vyniká. Prvá zimná pneumatika pre nákladné automobily vyšla z dielne v roku 1934, o 2 roky neskôr ju nasledovala osobná zimná pneumatika Nokian.

Nokian WR D4

Nokian WR D4

Drsná severská zima, nemalé prostriedky investované do vývoja a najsevernejší testovací okruh Ivalo vytvárajú ideálne podmienky na vznik neprekonateľných zimných pneumatík. Nokian predstavuje jediného výrobcu na svete zameriavajúceho sa práve na takéto podmienky a túto skúšku zvláda bravúrne.

Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta - najznámejší model spoločnosti predstavený v roku 1936, sú držiteľom niekoľkonásobného rýchlostného rekordu na ľade - naposledy v roku 2013 to bolo 335.713 km/h. Pneumatiky Nokian však nezaostávajú ani v menej náročnej letnej sezóne. Letný testovací okruh v Nokii im dáva dostatočne zabrať na to, aby preskúšal ich vlastnosti na suchom i mokrom povrchu.

Zimné pneumatiky Nokian sú svojimi vlastnosťami neprekonateľné práve vďaka tomu, že pochádzajú a sú testované v extrémnych podmienkach. Odporúčame novinku Nokian WR D4 alebo osvedčený dezén Hakkapeliitta. Letné pneumatiky Nokian sú rovnako kvalitné ako zimné a to nielen dezénom, ale aj správaním v mokrom či nepriaznivom teréne s dôrazom na jednoduchú ovládateľnosť. Obľúbené sú dezény Nokian Line a zLine SUV alebo dezény určené pre SUV a Off Road Nokian Rotiiva AT.

Letné pneumatiky Nokian


Zimné pneumatiky Nokian


Celoročné pneumatiky Nokian


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky Nokian


Terénne (Mud-Terrain) pneumatiky Nokian