Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Bridgestone

Japonský výrobca pneumatík Bridgestone žne úspechy na poli pneumatík navrhnutých špeciálne pre motocykle. Prémiové pneumatiky pre osobné a nákladné autá, ako aj poľnohospodárske a priemyselné stroje sa však rovnako môžu pochváliť svojou špičkovou kvalitou.

Bridgestone Blizzak LM-25

Bridgestone Blizzak LM-25

Špecialista na najkvalitnejšiu obuv pre autá a motocykle pochádza z Japonska, kde bol prvý kameň „kamenného mostu“ položený v roku 1931 jeho zakladateľom Šódžiró Išibašim. A práve jeho meno preložené do angličtiny sa stalo podkladom pre názov dnes už celosvetovo-známeho pneumatikového gigantu.

Počas vojny bola továreň takmer do tla zničená, podarilo sa jej však vstať z popola a svoje základy posilniť natoľko, že celosvetová expanzia na seba nenechala dlho čakať. Značka Bridgestone od roku 1988 zastrešuje aj značku Firestone.

Prvenstvom najväčšieho výrobcu pneumatík na svete sa Bridgestone Corporation pýši od roku 2006 a zvučné názvy v jeho slovníku predstavujú bežné pojmy. Bridgestone vyrába závodné pneumatiky pre šampionát F1 i seriál Moto GP s jazdcom Valentinom Rossim. Lietadlá Boeing 787 Dreamliner či Airbus A380 tiež pristávajú práve na jeho pneumatikách.

Zo zimných pneumatík Bridgestone odporúčame napríklad Blizzak LM-32 a LM-80 Evo, z letných pneumatík sú obľúbené najmä dezény z rady Potenza, napr. Potenza RE050 a Turanza - Turanza T001 a Turanza ER300.

Letné pneumatiky Bridgestone


Zimné pneumatiky Bridgestone


Celoročné pneumatiky Bridgestone


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky Bridgestone