Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Firestone

Americká značka Firestone aktuálne patrí pod svetový koncern Bridgestone. Súčasné série pneumatík značky Firestone sú určené pre osobné, ako aj ľahké a stredne ťažké nákladné automobily. Zameriavajú sa na rôzne poveternostné podmienky i rozdielne povrchy vozovky.

Firestone MultiHawk 2

Firestone MultiHawk 2

Koncom 19-teho storočia sa americké Ohio hemžilo výrobcami pneumatík. V roku 1900 tu osadil do základov svoj prvý kameň aj Harvey Firestone, ktorého rovnomenná spoločnosť tak v súčasnosti píše vyše 100-ročnú históriu.

Kľúčovým kontraktom bola pre firmu spolupráca s Henrym Fordom, ktorý od prvopočiatkov obúval svoje prvé verejne rozšírené vozidlá, ale aj mnohé ďalšie, práve do pneumatík z dielne Firestone. Od roku 1961 sa Firestone rozrástol o Dayton a v roku 1979 prešiel pod svetový koncern Bridgestone.

Zo zimných pneumatík Firestone sú obľúbené dezény WinterHawk 3 a WinterHawk 2 Evo - spoľahlivé pneumatiky, ktoré umožňujú dobrú kontrolu vozidla vo všetkých zimných podmienkach.

Z letných pneu odporúčame dezény Firestone MultiHawk a MultiHawk 2, Destination HP či model SZ90μ, ktoré poskytujú komfortnú jazdu v mestskej premávke a zároveň dobrý výkon v zákrutách.

Letné pneumatiky Firestone


Zimné pneumatiky Firestone


Celoročné pneumatiky Firestone