Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Dayton

Americký producent pneumatík Dayton je v súčasnosti zložkou japonského koncernu Bridgestone, ktorého pneumatiky určené pre mestské automobily sa nenechajú zahanbiť ani pri športových, SUV či nákladných vozidlách a motocykle Harley Davidson ich obujú tiež.

Dayton Touring

Dayton Touring

Gumárenský podnik z Ohia v USA, pod taktovkou svojho zakladateľa Johna C. Hoovena dorástol v roku 1916 na výrobcu pneumatík pod značkou Dayton. Známy svojimi pneumatikami s bielymi bočnicami postupne absolvovali rôzne kvalitatívne testy spĺňajúce štandardy amerických aj európskych automobilov populárnych značiek.

V roku 1988 sa Dayton Tires začlenili spolu s Firestone do japonského koncernu Bridgestone, čo opäť znamenalo ich posun vpred. V súčasnosti sú pneumatiky značky Dayton okrem USA obľúbené aj na starom kontinente a to hlavne medzi britskými a talianskymi vodičmi. Certifikované podľa RMA (Rubber Manufacturers Association) a RAC (Rubber Association of Canada) sú pneu Dayton zárukou vysokých štandardov bezpečnosti.

Behúň vyrobený z rôznych typov gumy sa stará o pevnosť a flexibilitu v dlhodobom časovom horizonte, kým špeciálny dezén zlepšuje manipuláciu na každom povrchu. Minimálna hlučnosť, maximálne pohodlie a dobrá ovládateľnosť na akejkoľvek vozovke nezávisle na počasí poteší počas celého roka.

Letné pneumatiky Dayton so svojím smerovým designom poskytujú plynulejšiu jazdu a optimálne manévrovacie schopnosti aj v zákrutách. Odporúčame dezény Dayton D320 Evo a Touring so zvýšenou životnosťou. Zo zimných pneumatík je obľúbený napríklad dezén Dayton DW510 Evo.

Zimné pneumatiky Dayton