Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Nokian Line

Letné pneumatiky Nokian Line si majstrovsky poradia s rýchlo sa meniacimi letnými podmienkami a ponúkajú najlepšiu možnú priľnavosť a vynikajúcu odozvu riadenia aj na po daždi klzkej ceste, a to aj vo vysokých rýchlostiach.

Unikátne lamely Cross Block prinášajú jazdnú stabilitu a znižujú valivý odpor a úroveň hluku, čím spôsobujú hladký a príjemný zážitok z jazdy. Blízko ramena lamely Cross spolu so silnejšími rebrami prinášajú jazdnú stabilitu za všetkých podmienok.

Vďaka susediacim silným kĺbovým lamelám Cross vo vnútornom ramene je zaistený mäkký kontakt s vozovkou a znižuje sa tak valivý odpor a úroveň hluku. Na mokrej ceste lamely bojujú proti akvaplaningu dvojakou silou: pri kontakte s vozovkou akumulujú vodu a urýchľujú odtok vody z hlavných drážok.

Odvodné drážky zaisťujú vynikajúcu priľnavosť pneumatiky na mokrom povrchu a extrémnu odolnosť voči akvaplaningu aj v najťažších podmienkach. Koncern Nokian vyvinul pre svoje letné pneumatiky špeciálne odvodné drážky, ktoré zvyšujú priľnavosť za mokra a bránia aquaplaningu aj v ťažkých poveternostných podmienkach.

Odvodné drážky sú vyvinuté pre hlavné priečne drážky vo vnútornom ramene. Tieto eliptické otvory odvádzajú viac vody, pričom objem priečnych drážok rastie. Vďaka tvaru je priľnavosť pneumatiky vynikajúci aj v prípade opotrebovanosti, lebo pri opotrebovaní sa objem odvodných drážok nezmenšuje, ale naopak zväčšuje.

Dvojitá kĺbová podpora vonkajšieho ramena pneumatiky podporuje presný jazdný pocit. Ramenné oblasti týchto letných pneumatík sú podopierané tiež 20-stupňovým uhlom sklonu stien drážok, čo pocítite ako vynikajúcu jazdnú stabilitu, najmä pri jazde v zákrutách, zmene jazdného pruhu a pri úhybných manévroch.

Silné stránky letnej pneumatiky Nokian Line

  • výkonná na mokrom povrchu - prvotriedny výkon na mokrej vozovke
  • ľahko ovládateľná a logicky sa správajúca aj vo vyšších rýchlostiach
  • vysoká odolnosť voči aquaplaningu a maximálnu priľnavosť na mokre
  • bezpečná a ekonomická
Druh:
Typ:
Značka: Pneumatiky Nokian