Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Michelin

Francúzsky pneumatikový velikán Michelin sa orientuje na výrobu pneumatík pre osobné vozidlá, úžitkové minivany a SUV a úspechy žne aj na poli pneumatík pre motocykle.

Bratia Édouardo a André Michelin v roku 1888 založili gumárenskú spoločnosť SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin, ktorá o pár rokov neskôr (1891) vykotúľala do sveta svoju prvú pneumatiku. A to bol len začiatok ich progresívneho diela.

Michelin Primacy 3

Michelin Primacy 3

V roku 1946 prichádza Michelin s radiálnou pneumatikou určenou pôvodne pre Citröen, neskôr prichádzajú inovácie a tiež fúzie, ktoré posúvajú značku medzi svetových gumárenských gigantov preslávených svojou vysokou kvalitou, bezpečnosťou a tradíciou.

Gumený panáčik Michelin drží ochrannú ruku aj nad značkami ako francúzsky Kleber, americký BF Goodrich či poľský Kormoran. Medzi svoje tromfy si Michelin radí dodávanie pneumatík pre F1, Veľkú cenu Japonska a svetové prvenstvo vo výrobe pneumatík do roku 2005.

Obchodné značky Michelinu sú zamerané na rôzne smery – celosezónne a zimné pneumatiky, maximálny výkon, znížená spotreba - každopádne však na zvýšenie jazdného komfortu prostredníctvom minimalizácie vibrácií a hluku.

Zo zimných pneumatík sú obľúbené dezény Michelin Alpin A5 prípadne Pilot Alpin PA4, zo širokej ponuky letných dezénov odporúčame napríklad modely Primacy 3, Primacy HP, Energy Saver+ alebo novinku Pilot Sport 4.

Letné pneumatiky Michelin


Zimné pneumatiky Michelin


Celoročné pneumatiky Michelin


Terénne (Mud-Terrain) pneumatiky Michelin