Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky BF Goodrich

Americká spoločnosť BF Goodrich aktuálne spadá pod európsky koncern Michelin. Charakteristické zameranie na vysoký výkon v teréne odlišuje pneumatiky BF Goodrich od všetkých ostatných. Obutie pre SUV, 4x4, ale aj osobné a úžitkové vozidlá preberá skvelé vlastnosti od svojich športových vrstovníkov.

BF Goodrich G-Grip

BF Goodrich G-Grip

Od roku 1870 Dr. Benjamin Franklin Goodrich v Ohiu, USA, podnikajúci v oblasti aeoronautiky, mierne zmenil zameranie. Odvtedy americká značka BF Goodrich exceluje vo výrobe pneumatík. V roku 1903, prvé auto brázdiace Spojené štáty po uhlopriečke zvládlo túto výzvu práve s pneumatikami BF Goodrich.

Značka BF Goodrich sa zameriava práve na vysoký výkon v teréne. Terénne pneumatiky BF Goodrich sú určené pre SUV a 4x4 vozidlá ako aj obutie pre pretekárske vozidlá a okruhy ako Baja California Competition, Rallye Paríž - Dakar či vozidlá WRC.

Nakoľko BF Goodrich je americká značka, nezabúda ani na výkonné americké „muscle cars“, ktoré vďaka ich správnemu obutiu dokážu brázdiť americké cesty s prekvapivou výdržou. A nedajú sa zahanbiť ani medzi osobnými a úžitkovými vozidlami.

Z letných pneumatík je obľúbený napríklad dezén BF Goodrich G-Grip, zo zimných dezény Winter G a G-Force Winter. Špecialistom na cesty aj do náročného terénu sú modely All Terrain T/A KO, All Terrain T/A KO2 a Mud Terrain T/A KM2.

Letné pneumatiky BF Goodrich


Zimné pneumatiky BF Goodrich


Celoročné pneumatiky BF Goodrich


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky BF Goodrich


Terénne (Mud-Terrain) pneumatiky BF Goodrich