Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Kleber

Francúzsky výrobca pneumatík Kleber pôvodne spojený s americkou značkou BF Goodrich dnes spadá opäť pod domáci koncern Michelin. Pneumatiky Kleber predstavujú kvalitnú obuv pre osobné, nákladné vozidlá i traktory.

Kleber Dynaxer HP3

Kleber Dynaxer HP3

Počiatky francúzskej spoločnosti Kleber sú úzko späté s BF Goodrich, v ktorého továrni vo francúzskom Colombes v roku 1911 začal vyrábať svoje prvé pneumatiky. V roku 1947 uviedol Kleber na trh zimné pneumatiky so znakom ľadového medveďa a krátko na to, v roku 1951 na Motor Show zaznamenal svetový úspech s prvou bezdušovou pneumatikou s odolnosťou proti defektu, pričom v oblasti bezdušovej technológie je na vrchole dodnes.

Pneumatiky Kleber od svojich počiatkov prekvapovali svojou technologickou vyspelosťou, ktorá im zaručila post inovátora kvality a elegancie. Značka nezaostávala ani v oblasti automobilového športu a svoj prvý úspech zaznamenala v roku 1981, kedy Michèle Mouton ako prvá žena zvíťazila na Rallye San Remo práve na pneumatikách Kleber.

V súčasnosti je Kleber súčasťou koncernu Michelin (od r. 1981) a jeho pneumatiky tak majú stabilné zázemie nielen v oblasti produkcie, ale hlavne inovácií a vývoja, pričom sú stále schopné zachovať si skvelý pomer cena - výkon v oblasti stredného segmentu. Významný dodávateľ pre Volkswagen, Opel či Suzuki patrí medzi najpredávanejšie značky v Európe.

Zo zimných pneumatík Vám odporúčame dezény Kleber Krisalp HP2 alebo jeho predchodcu Krisalp HP, z letných pneumatík sú obľúbené dezény Dynaxer HP2 a Dynaxer HP3.

Letné pneumatiky Kleber


Zimné pneumatiky Kleber


Celoročné pneumatiky Kleber