Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Semperit

Rakúsky výrobca Semperit charakteristický svojou precíznosťou v súčasnosti spadá pod koncern Continental, ktorý mu umožňuje rozvíjať sa a napredovať. Pneumatiky Semperit sú normalizované pre osobné, úžitkové a SUV vozidlá.

Semperit Speed Grip 2

Semperit Speed Grip 2

Európskym pionierom vo výrobe pneumatík bola rakúska gumárenská manufaktúra Semperit založená v roku 1850 v meste Wimpassing, ako prvá továreň na výrobu gumy na starom kontinente. Jej príznačný názov hovorí o tom, že pneumatiky z dielne Semperit sú neustále v pohybe (Semper it v latinčine znamená stále beží), bez ohľadu na povrch vozovky či poveternostné podmienky.

Prvá zimná pneumatika Goliath vyšla z dielne Semperit v roku 1936, o 20 rokov neskôr to bola prvá bezdušová pneumatika a následne sa vykotúľali aj pneumatiky s bielou bočnicou, toho času veľmi populárne. Šestka bola Semperitu zrejme súdená, nakoľko v roku 1966 vyvinul svoju prvú radiálnu pneumatiku, ktorá hneď zahájila sériovú výrobu. Rok 1988 bol zasa svedkom vzniku prvej smerovej zimnej pneumatiky, odkedy sa táto stala štandardom pre zimné obdobie.

V roku 1985 sa spoločnosť opäť raz pohla vpred a vstúpila do koncernu Continental, pod ktorého ochranou a podporou produkuje excelentné pneumatiky dodnes, pričom sa zameriava na stredný segment – osobné automobily, dodávky aj off-road, v každom ročnom období.

Zimné pneumatiky Semperit testované v alpských podmienkach vynikajúco zvládajú klzký povrch a majú pozitívne prekvapivú životnosť. Odporúčame dezény Speed Grip 2 a Master Grip 2.

Letné pneumatiky Semperit


Zimné pneumatiky Semperit


Celoročné pneumatiky Semperit