Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Riken

Riken je budgetová značka predstavujúca ekvivalent na úrovni slovensko-českých možností, ktorá ťaží z materského Michelinu technologické inovácie, moderné strojové zariadenie i dizajnové prevedenie, ktoré efektívne kombinuje s cenou vyhovujúcou každému rozpočtu.

Korene značky Riken siahajúce do oblasti chemického výskumu a fyzikálnych vied v Japonsku v roku 1917, sú dostatočne hlboké na poskytnutie stability a bezpečnosti nielen z hľadiska vnútorného zloženia behúňa. Keď v roku 1979 značka zamierila na US trhy, jej nárast napredoval neočakávaným tempom, čo jej umožnilo postupne sa prepracovať aj na európsky kontinent, kde v roku 1992 nadviazala partnerstvo s francúzskym pneumatikovým velikánom Michelin.

Riken AllStar 2 B2

AllStar 2 B2

Práve pod jeho taktovkou dnes srbská fabrika Tigar produkuje pneumatiky značky Riken určené pre európske trhy a klimatické podmienky. Zo strojov nastavených na inovatívne riešenia Michelinu vychádzajú pneumatiky Riken vo výhodnom pomere kombinujúce vyváženie jazdných vlastností a adekvátnej ceny.

Mysliac na všetky veľkosti vozidiel, značka Riken vyrába modely pre menšie aj úžitkové, výkonnejšie i terénne vozidlá. Európsku kvalitu so zameraním na bezpečnosť a trvanlivosť si preto môžete vychutnať bez pocitu viny, že siahate za hranice svojich finančných možností.

Kým letné pneumatiky Riken 701 určené pre SUV a jazdu mimo spevnených terénov riešia zníženie valivého odporu pre úspornú spotrebu, modely Riken MayStorm B2 a B3 so športovejším profilom dokonale sadnúcim výkonnejším vozom, sú stabilne bezpečné. Vyššia záťaž nadmerne nezaťaží pneumatiky Riken Cargo ani v dlhodobom horizonte, čo poteší vodičov vanov i minibusov a menšie modely určené na nepravidelnú jazdu v mestskej premávke si prídu na svoje s pneumatikami Riken All Star 2 B2 a B3.

Letné pneumatiky Riken


Zimné pneumatiky Riken