Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Continental ContiSportContact 3 225/45 R18 95W XL CS

Continental ContiSportContact 3 225/45 R18 95W XL CS Ilustračná fotografia
Dostupnosť:
Momentálne nedostupné
Cena s DPH:
185,35 € 324 € (-43%)
Momentálne nedostupné

Letné osobné pneumatiky Continental ContiSportContact 3 ContiSeal ponúkajú vynikajúci brzdný výkon pre vysoko výkonné vozidlá. V testoch letných pneumatík časopisov AutoBild SportsCars, Auto Motor & Sport, Auto Zeitung aj Sport Auto dosiahli hodnotenie "veľmi odporúčané".

Jednou z najdôležitejších požiadaviek na pneumatiky pre športovú jazdu je vysoká presnosť riadenia. Vzhľadom na to, že pri vysokej rýchlosti výrazne na pneumatiku pôsobia bočné sily, Continental vyvinul asymetrický dezén, ktorý optimálne absorbuje tieto bočné sily.

Nové asymetrický dezén týchto letných pneumatík zabezpečuje na suchom povrchu okrem presnosti riadenia aj kratšiu brzdnú dráhu. Na mokrom povrchu je vďaka optimalizovaným drážkam s väčším objemom výrazne lepší odvod vody, čo znižuje riziko vzniku aquaplaningu.

Pri brzdení pôsobia na pneumatiku sily v pozdĺžnom smere, ktoré sú pri pneumatikách Continental Sport Contact 3 ContiSeal optimálne absorbované pevnými tvarovanými pásmi s vysokou pozdĺžnou tuhosťou.

Lepivá viskózová vrstva ContiSeal aplikovaná vo vnútornom priestore behúňa má schopnosť popasovať sa až s 80 %-ami defektov do 5 mm, ktoré bezpečne dopraví do cieľa bez nutnosti výmeny pneumatiky práve vďaka okamžitému utesneniu.

Druh: Osobné pneumatiky
Typ: Letné pneumatiky
Značka: Pneumatiky Continental
Dezén: ContiSportContact 3
Rozmer: 225/45 R18
Záťaž. index: 95 (do 690 kg)
Rýchl. index: W (do 270 km/h)
Zosilnené: Áno

Palivová efektivita v súvislosti s valivým odporom pneumatík

D

Bezpečnosť v súvislosti s priľnavosťou na mokrom povrchu

B

Úroveň hluku v súvislosti s vonkajšou úrovňou hluku (dB)

C (73 dB)