Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Nokian zLine

Športové letné pneumatiky Nokian zLine sú určené pre profesionálne jazdné podmienky a bezprostredne odpovedajú na pohyby riadenia a zachovávajú kompletnú odozvu cesty za všetkých podmienok. Ponúkajú bezpečnosť vyvinutú pre vysoké rýchlosti a záťažové využitie v premenlivých stredoeurópskych letných podmienkach

Odvodné drážky zaisťujú vynikajúcu priľnavosť pneumatiky na mokrom povrchu a extrémnu odolnosť voči akvaplaningu aj v najťažších podmienkach. Nokian vyvinul pre svoje letné pneumatiky špeciálne odvodné drážky, ktoré zvyšujú priľnavosť za mokra a bránia aquaplaningu aj v ťažkých poveternostných podmienkach.

Odvodné drážky sú vyvinuté pre hlavné priečne drážky vo vnútornom ramene. Tieto eliptické otvory odvádzajú viac vody, pričom objem priečnych drážok rastie. Vďaka tvaru je priľnavosť pneumatiky Nokian vynikajúca aj v prípade opotrebovanosti, lebo pri opotrebovaní sa objem odvodných drážok nezmenšuje, ale naopak zväčšuje.

Vo viacvrstvových štruktúrach sa môžu rôznymi gumenými vrstvami ovplyvniť vlastnosti pneumatiky. Intelligent UHP Silica je behúňová zmes šitá na mieru pre tvrdé využitie a pre vysoké rýchlosti, vďaka čomu zostáva kontakt s vozovkou bez prekvapenia. V medzivrstve, ktorá je pod behúňom, je vytvorená mikromolekulárna nanosiliková zmes. Vďaka tejto jedinečnej kombinácii sú pohyby riadenia prenášané oveľa rýchlejšie než u bežnej gumenej zmesi.

Ako najnižšia vrstva viacvrstvej štruktúry je použitá mimoriadne tuhá gumová zmes, ktorá znižuje valivý odpor pneumatiky a zmenšuje tvorbu tepla. Nižšia tvorba tepla zvyšuje odolnosť pneumatiky voči opotrebovaniu a nižší valivý odpor znamená nižšiu spotrebu paliva a zníženie škodlivých emisií.

Pozdĺžne rebrá vedľa vnútorného ramena s výrazne hlbokými diagonálnymi drážkami stabilizujú jazdné správanie. Súčasne táto nová inovácia hydrodrážok efektívne zabraňuje akvaplaningu odvádzaním vody z priestoru medzi vozovkou a pneumatikou a jej smerovaním do pozdĺžnych drážok.

Inovácia tiež zaisťuje bezpečnú ovládateľnosť v daždivom počasí. Odvodné drážky pneumatík Nokian zLine boli navrhnuté aj na priečnych hlavných drážkach vonkajšieho ramena s cieľom poskytnúť dodatočnú ochranu proti nebezpečenstvu aquaplaningu.

Výhody letných pneumatík Nokian zLine

  • extrémna bezpečnosť na mokrej ceste
  • zachováva presné jazdné vlastnosti aj vo vysokých rýchlostiach
  • stabilná, presná a tichá
  • vytvorená špeciálne pre výkonnejšie autá
Druh:
Typ:
Značka: Pneumatiky Nokian