Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Falken

Šport, ekológia a široké pokrytie sú cieľmi značky Falken s vyše 30-ročnými skúsenosťami overenými nekompromisným športovým automoto trhom. Vynikajúca stredná trieda primárne pochádzajúca z Japonska sa orientuje na kvalitný výkon za prijateľnú cenu, pričom nezanedbáva ani dopady na životné prostredie. Falken Tires ako súčasť japonského koncernu so silnou tradíciou - Sumitomo Rubber Industries sídli v Kalifornii, kým európske trhy pokrýva výroba situovaná v Turecku a Ázii.

Značka Falken mala od svojich začiatkov veľké a trúfalé ciele. Sústredila sa na ultra vysoko výkonné pneumatiky (UHP) a nasmerovala si to na svetové motoristické súťaže, v ktorých s daným prístupom aj uspela. Od jej vzniku v roku 1983 v Japonsku neprešiel ani rok a už predstavila svoju prvú víťaznú pneumatiku. O 2 roky neskôr zacielila distribúciu na obrovský trh USA so silným potenciálom, kde postupne presťahovala svoje sídlo a začala rezonovať v motošporte.

Falken Azenis FK510

Falken Azenis FK510

V roku 1988 boli pneumatiky Falken po prvýkrát použité v profesionálnej súťaži a odvtedy sa v tejto sfére valia na popredných pozíciách. Navrhnuté a testované na profesionálnych pretekároch, prvé športové pneumatiky Falken začali raziť svoju stopu v roku 1993. Značka Falken tak začala budovať svoju pozíciu v nekompromisnom prostredí, z ktorého zároveň čerpá silné zázemie pre svoje ďalšie inovácie a pokroky.

Jedným z najdôležitejších míľnikov spoločnosti bolo predstavenie vlajkovej lode – pneumatiky Falken FK451, ktorá vyplávala zo závodu v Nürburgringu v roku 1999 a získala vynikajúce hodnotenia od širokej odbornej i laickej verejnosti.

Ďalším medzníkom bol rok 2010, kedy Falken rozšírila svoju pôsobnosť aj do kruhov veľkých a stredných nákladných vozov. Dnes okrem športových pokrýva aj širokú škálu každodenných modelov vozidiel od osobných, cez SUV, po nákladné. Stredná trieda za prijateľnú cenu tak môže byť aj vaša.

Koncept EcoRun pochádzajúci z dielne Falken je zameraný na ekologické a ekonomické jazdenie primárne osobných vozov. Pneumatiky optimalizované pomocou 4D Nano Technológie sledujú zníženie hmotnosti a následne valivého odporu a opotrebenia, efektívne využitie paliva a dlhodobý dojazd. Tak je možné využívať ich v dlhodobom horizonte a zároveň ušetriť náklady i dopad na životné prostredie.

Skvelými protagonistami tohto konceptu sú modely Falken Ziex ZE914 EcoRun určené pre hybridné / elektrické vozidlá a konvenčné malé vozidlá alebo Falken Ziex ZE310 EcoRun pre prémiové vozy. Ďalšou z inovácií značky Falken je systém na sledovanie hĺbky dezénu, ktorý varuje pred dosiahnutím nebezpečnej hrúbky opotrebenia a zároveň avizuje potrebu prezutia. Táto novinka je aplikovaná vo viacerých modeloch.

Ak sa túžite plaviť na vlnách a zároveň si užívať výhody vlajkovej lode, siahnite po modeli Falken FK452 alebo FK453, ktoré predstavujú ďalšie vylepšenia legendárnej FK451. Celoročné pneumatiky Falken Euroall Season AS200 vám pomôžu prejsť všetkými ročnými obdobiami bez najmenšieho zaváhania. A pokiaľ máte namierené do nevyspytateľného terénu, model Falken Wildpeak A/T AT01 sľubuje nevybočenie ani zo zablatenej stopy.

Letné pneumatiky Falken


Zimné pneumatiky Falken


Celoročné pneumatiky Falken


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky Falken


Terénne (Mud-Terrain) pneumatiky Falken