Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Pneumatiky Dunlop

Britská spoločnosť Dunlop vo vlastníctve koncernu Goodyear patrí medzi svetovú špičku výrobcov pneumatík. Navrhnuté pre športové vozidlá, SUV, crossovery či kamióny a zároveň kompatibilné so zvučnými značkami ako BMW, Ford, Audi, Hummer, Hyundai, Cadillac, Honda, Jeep, Nissan, Mazda, Mercedes Benz, Lexus, Porsche, Land Rover, Volvo, Toyota a inými, sú pneumatiky Dunlop skutočne všestranné.

Priekopníkom v oblasti vývoja pneumatík sa stala značka Dunlop hneď vo svojich prvopočiatkoch a to vďaka vôbec prvej bezdušovej pneumatike, ktorá zazrela svetlo sveta v roku 1888 práve v dielni zakladateľa spoločnosti Johna Boyda Dunlopa.

Dunlop SP SportMaxx

Dunlop SP SportMaxx

A Dunlop vo svojich pionierskych objavoch pokračoval aj naďalej. Systém DSST s núdzovým dojazdom, integrácia kevlaru do bočnice, dezén minimalizujúci účinky aquaplaningu, Bead Set System, Multi-Radius Tread (MRT), MSI Traction Technologies a mnohé iné technologické novinky vylepšujúce jazdné vlastnosti na akomkoľvek povrchu pochádzajú práve z dielní Dunlop.

Práve vďaka početným inováciám sa Dunlop dostal medzi svetovú elitu výrobcov pneumatík, v spoločnosti ktorej hviezdi dodnes. O zvučné mená či rekordy v slovníku spoločnosti preto skutočne nie je núdza. Na pneumatikách Dunlop napríklad jazdilo množstvo vozov série 24h Le Mans.

Špecialitou značky Dunlop je výroba pneumatík na mieru pre historické vozidlá a motocykle a tiež výroba špeciálnych dezénov pre pretekárske okruhy. Spoločnosť AMG, ktorá upravuje vozidlá značky Mercedes-Benz, za svojho dvorného obuvníka pasovala práve koncern Dunlop.

Pneumatiky Dunlop vám zabezpečia vynikajúcu priľnavosť, jednoduché ovládanie, flexibilné reagovanie a skvelý jazdný komfort. Rôzne klimatické a poveternostné podmienky, sezónnosť či núdzové situácie ich rozhodne neprekvapia.

Zo zimných pneumatík Dunlop odporúčame dezén Winter Sport 5, prípadne jeho predchodcu SP Winter Sport 4D. Z letných pneumatík dosiahol dezén Sport BluResponse veľmi dobré hodnotenia, obľúbené sú aj dezény FastResponse či novinka SP Sport Maxx RT 2.

Letné pneumatiky Dunlop


Zimné pneumatiky Dunlop


Celoročné pneumatiky Dunlop


Univerzálne (All-Terrain) pneumatiky Dunlop