Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Moto pneumatiky Pirelli

Synonymum výkonu a pretekárskych tratí, milánska dielňa Pirelli, ponúka pneumatiky pre motocykle a skútre a ich profi ako aj štandardné využitie. Špičkové know-how zo závodných tratí si tak môžete vychutnať v akomkoľvek teréne i situácii rovnako ako svetové značky zvučných mien, pre ktoré Pirelli predstavuje bežné obutie.

Iba 24-ročný Giovanni Batista Pirelli založil svoju firmu v Miláne v roku 1872 v správny čas a rovnako chytil aj rýchly a dobrý smer do kolies, vďaka čomu sa jeho podnik rozvíjal tým správnym spôsobom od samého začiatku. Najskôr išlo o spoločnosť na výrobu gumených výrobkov, ktoré v tom čase predstavovali revolučný materiál pre priemyselné využitie. Už v roku 1890 vstúpil Pirelli do ďalšieho rýchlo rastúceho odvetvia - výroby pneumatík.

Dielňa Pirelli od svojich začiatkov oplývala technickými novinkami a tento trend si drží dodnes. Prvé pneumatiky určené pre bicykle práve vďaka revolučným inováciám v roku 1894 postúpili a stále stúpajú po rebríčku úspešnosti vyššie. Po motorizovaní bicyklov Pirelli nestratil guráž a rýchlo sa zorientoval, rovnako ako tomu bolo aj v prípade nástupu automobilov.

Pirelli Angel GT 2

Pirelli Angel GT 2

Rok 1924 bol ďalším zlomom vo výrobe. Pneumatika Superflex bola nízkotlaková, ľahšia a pohodlnejšia a v neposlednom rade pomohla tímu Alfa Romeo vyhrať Grand Prix Talianska v Monze v r. 1925, čím ubezpečila pretekársky svet o svojich kvalitách.

Dielňa Pirelli však nezaspala na vavrínoch a v roku 1938 priniesla na svetlo sveta pneumatiku odolnejšiu voči teplu, teda opäť výkonnejšiu. Nasledovala výroba syntetickej gumy a skutočne veľký medzník v 50-tych rokoch 20-teho storočia – radiálna pneumatika Cinturato. Okamžitý absolútny hit s doposiaľ nepoznanými charakteristikami – ľahšia, chladnejšia a opäť výkonnejšia. Ďalším typom tohto druhu bola povestná nízkoprofilová pneu Pirelli P7. TOP vlastnosti na seba nenechali čakať a stali sa štandardom pre vysoko výkonné vozy značiek ako Lamborghini, Ferrari, Porsche, BMW a Mercedes Benz.

Značka Pirelli je tiež jediným dodávateľom pneumatík pre svetový Superbike. A aby si ich kvality mohol vychutnať čo najširší okruh fajnšmekrov, Pirelli využíva profi vlastnosti aj pre spotrebiteľské aplikácie, čím si otvorili dvere do súkromných tímov, klubov i medzi amatérov.

V rebríčku velikánov dnes zaberá talianska dizajnérska dielňa úctyhodné 5. miesto, ktoré si získala 22 továrňami a predajom zastúpeným v 160 krajinách sveta na všetkých kontinentoch. Obrovským bonusom, ktorý posúva značku Pirelli vpred, je jej zameranie výhradne na výrobu vysoko výkonných pneumatík. Kým iní sa snažia obsiahnuť aj iné trhy, milánske Pirelli stavia na výskume a vývoji, čo sa im osvedčilo od samého začiatku, a práve vďaka tejto koncepcii sú doma medzi exkluzívnymi značkami áut i motocyklov.

Kompletná zostava pretekárskych pneumatík pre on i off-road, suché i mokré prostredie, FIM, enduro, motocross či trial pneumatiky, Pirelli sa nestratí v žiadnom prípade. Navyše svoje súťažné know-how transformuje aj do bežne využiteľných cestných pneumatík a ponúka tiež širokú škálu s duálnymi možnosťami.

Pneumatiky značky Pirelli sa pravidelne zúčastňujú aj Majstrovstiev sveta Superbike, svetového motokrosu a ponúkajú najširšiu paletu produktov pre rýchlo rastúci trh skútrov.

Cestné moto pneu Pirelli


Pneumatiky pre scooter Pirelli


Cross/Enduro pneu Pirelli