Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Moto pneumatiky Mitas

Predné i zadné, terénne i cestné, pre väčšie i menšie stroje, motopneumatiky značky Mitas pochádzajúce zo susedného Česka sú blízke nielen lokalizáciou výroby, ale i svojimi jazdnými vlastnosťami dimenzovanými na stredoeurópske cesty a podmienky. Pôvodný výrobca terénnych pneumatík pre veľké stroje sa presadil aj v oblasti motošportu a momentálne mu nie sú cudzie ani nároky a požiadavky motojazdcov na rôznych tratiach.

Mitas MC 7

Mitas MC 7

Povojnové obdobie dalo vzniknúť spoločnosti Mitas ako dcérskej spoločnosti Michelin v Prahe, ktorá začala vyrábať pneumatiky využiteľné pre širokú škálu oblastí. Poľnohospodárstvo, stavebníctvo, motocykle a autá, ťažké a ľahké nákladné vozidlá a off-road stroje, to všetko dodnes tvorí bohaté portfólio radiálnych a krížových pneumatík spoločnosti Mitas zastrešené dvomi značkami – Mitas a Cultor.

Ako člen skupiny Trelleborg, značka Mitas momentálne prevádzkuje svoje závody v Českej republike (v Prahe, Zlíne a Otrokoviciach), v Srbsku a v Charles City v Iowe, USA. Distribúcia pneumatík značky Mitas je rozšírená do 14-tich krajín sveta vrátane USA, s 86 %-ným exportom na európsky trh. To z nej robí jedného z popredných európskych výrobcov pneumatík pre motocykle a bicykle.

Kým do roku 2013 sa špecializovala na terénne motocykle, 13-ka znamenala posun aj k radiálnym pneumatikám pre cestné motocykle.

Nemálo prostriedkov investovaných do vývoja, hi-tech postupy a najmodernejšie komponenty nadväzujúce na bohaté praktické skúseností zo súťaží prispeli k vynikajúcej kvalite pneumatík značky Mitas, ktorá je schopná uspokojiť aj náročné požiadavky dnešných jazdcov. A tu ich snaha zďaleka nekončí.

So svojimi vynikajúcimi výsledkami sa motopneumatiky značky Mitas prepracovali k oceneniu a schváleniu mnohých športovcov z rôznych pretekárskych disciplín, čo ich posunulo o stupienok vyššie. Nezanedbávajúc ani svoje pôvodné segmenty, motopneu značky Mitas zaručene patria k tým lepším aj v oblasti motošportu.

Určené na cesty i mimo nich, pre rôzne obtiažnosti tratí, suché, mokré i zimné povrchy, optimalizácia motopneu značky Mitas sleduje početné ciele. Od kostry, cez dezén, až po rafinované miešanie kaučukovej zmesi, s modelmi Mitas si prídete na svoje v každej situácii.

Cestné moto pneu Mitas


Pneumatiky pre scooter Mitas


Cross/Enduro pneu Mitas