Predajňa Pneumatiky.sk

Viac informácií

Moto pneumatiky Michelin

Presvedčivo spoľahlivé po všetkých stránkach, moto pneumatiky Michelin s francúzskym šarmom ponúkajú kvality profesionálov aj bežným jazdcom. Vysoká kvalita za adekvátne ceny robí pneu Michelin dostupnými pre široké vrstvy. Od mestských, cez cross-country, enduro a off-road, Michelin nezabúda na žiadny povrch, štýl či situáciu.

Príbeh Michelinu začal dávno pred érou bratov André a Eduarda Michelinovcov a oficiálnym založením spoločnosti Michelin & Co. 28. mája 1889. Ich predchodcami boli bratranci Aristide Barbier a Eduard Daubrée so svojou firmou na výrobu poľnohospodárskych strojov a neskôr aj tesnení, ventilov a iných gumových dielov už v roku 1832.

Práve ich továreň v roku 1889 prevzali Michelinovci, ktorí výrobné portfólio doplnili o gumové brzdy. Svoje plány si však zabrzdiť vôbec nenechali, práve naopak. Zo štartovacej pozície vyrazili rovno do globálneho priestoru, ktorý v priebehu niekoľkých desiatok rokov ovládli po všetkých stránkach a za poslednú vyše100-ročnicu obsadili jeho najvyššie pozície, kde dlhodobo zotrvávajú.

Bratia Michelinovci do vývoja svojej značky od začiatku investovali nemalé prostriedky a energiu. Po vynáleze gumených pneumatík, neskôr odnímateľných, pokračovali znížením času výmeny pneu na pretekoch.

Michelin City Grip

Michelin City Grip

V roku 1934 predstavili prvú run-flat pneumatiku, v r. 1946 patentovali kľúčovú inováciu a radiálna pneumatika ich vyniesla na piedestál popredných svetových výrobcov. Vojnové obdobie preklenul Michelin výrobou lietadiel, v medzivojnovom období vyvinul nízkotlakovú osobnú pneu The Comfort a následne prvú pneu v histórii s kovovou výstužou. Pri návrate do civilnej reality predstavil patentované radiálne pneumatiky a následne asymetrický model pre vysoko výkonné vozy.

Míľnikov na svojej ceste má značka Michelin viac ako dosť a stále nie je v cieli. Jazdenie berie ako cestu bez konca a ľahostajná mu nie je ani ekológia. Preto v deväťdesiatych rokoch 20. storočia uzrela svetlo sveta prvá zelená pneu Green X, neskôr hi-tech futuristický model Tweel pozostávajúci z náboja a pružných lúčov riešiaci, respektíve končiaci problémy s prepichnutím.

Propagovať svoje vynálezy začala značka Michelin práve na cyklistických a moto závodoch. Náruživý fanúšik motošportu Michelin sa v takmer každej disciplíne motosveta pohybuje od svojich prvopočiatkov. A nielen to. On tam aj žne nemalé úspechy a na svoje konto si pripisuje neustále viac titulov.

Po prvýkrát Michelin súťažil v roku 1977, kedy predstavil radiálne pneu pre Formulu 1 a hneď aj obsadil prvú priečku šampionátu. Súčasťou MotoGP bol Michelin v období 1972 – 2008. Nevyhýba sa ani vytrvalostným pretekom ako Le Mans a Americal Le Mans Series.

Zlučovanie a kúpa spoločností a značiek postupom času rozšírila značku Michelin na väčšinového vlastníka pneu trhov v Amerike aj v Európe. Globálne impérium Michelin aktuálne manažuje 69 výrobných závodov v 19-tich krajinách a technologické centrá na 3 kontinentoch, pričom všetko to začína a nadväzuje na 6 gumárenských plantáží v Brazílii a Nigérii.

Zodpovednosť v priamom smere i krivkách, inšpiratívne opotrebovanie a dlhodobá životnosť, prekvapivá kontrola na nepriaznivých povrchoch a v nepredvídateľných situáciách a ešte oveľa viac ponúkajú motopneu značky Michelin, o ktorých netreba viac hovoriť, treba ich čo najskôr vyskúšať.

Cestné moto pneu Michelin


Pneumatiky pre scooter Michelin


Cross/Enduro pneu Michelin


Supermoto pneu Michelin